Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Czym jest inkubator przedsiębiorczości?

Czym są inkubatory przedsiębiorczości i jak mogą ułatwić rozwój firmy?

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nieodzownie wiąże się ze sporymi wkładami finansowymi, a także dużą ilością czasu spędzoną na zdobywanie nowych umiejętności i rozszerzanie kwalifikacji z różnych dziedzin, niekoniecznie związanych z naturą firmy jaką chcemy założyć. Rozpoczynający swoją karierę przedsiębiorca, który nie dysponuje wystarczającym kapitałem na zatrudnienie grona specjalistów, musi liczyć się z tym, że dla własnego dobra, przyjdzie mu nabyć wiedzę z dziedziny księgowości oraz  prawa pracy czy też umiejętności tworzenia ofert sprzedażowych. Na szczęście, w Polsce funkcjonują instytucje mające na celu pomoc młodym biznesmenom w realizacji ich marzeń oraz udzielające informacji na temat tego jak zdobyć niezbędne fundusze i rozeznanie w najbardziej newralgicznych tematach. Tymi jednostkami są właśnie tak zwane Inkubatory przedsiębiorczości, którym dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej.

Inkubator przedsiębiorczości to podmiot prawny, którego celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw na każdym etapie ich funkcjonowania. Do obowiązków tej organizacji należy świadczenie usług pomagających firmom wejść na rynek, a także wsparcie w późniejszym funkcjonowaniu poprzez konsultację i asystowanie w rozwinięciu i doskonaleniu wszystkich procesów związanych ze świadczeniem usług, zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym poziomie rozwoju danego projektu. Beneficjenci tego programu otrzymują wsparcie z zakresu księgowości, prawa oraz marketingu. Inkubatory przedsiębiorczości nie ograniczają swojej działalności wyłącznie do jedno lub wieloosobowych działalności gospodarczy, a zajmują się również różnego rodzaju spółkami, stowarzyszeniami, spółdzielniami i fundacjami. Najczęściej działają na terenach oraz z ramienia uczelni wyższych i są przeznaczone dla studentów, ale istnieją również projekty, oferujące podobne wsparcie bez względu na status, na przykład Twój StartUp.

Do szerokiego spektrum działań Inkubatorów przedsiębiorczości należą usługi biura rachunkowego, w tym kompleksowe działania księgowe, ryczałt, księga przychodów i rozchodów czy też prowadzenie dokumentacji związanej z kadrami i płacami. Jako beneficjent jednej z organizacji tego typu możesz liczyć na pomoc w działaniach marketingowych, związanych z prowadzeniem firmowych profili w mediach społecznościowych, prowadzeniem kampanii Google oraz Facebook Ads oraz pozycjonowaniem strony internetowej i innymi działaniami wizerunkowymi. Kolejnym niezwykle ważnym z punktu widzenia wchodzącej na rynek firmy, aspektem jest udostępnienie przedsiębiorcy niezbędnego miejsca w przestrzeni biurowej. Inkubatory pozwalają na wynajęcie biura, pokoju czy sali konferencyjnej zarówno na potrzeby codziennej działalności, jak i jednorazowo, np. spotkanie z potencjalnym kontrahentem.

Inkubatory przedsiębiorczości niezwykle ułatwiają proces rozpoczęcia biznesu i minimalizują koszty potrzebne na start, dlatego też, warto zaznajomić się z ich działalnością, ponieważ może przynieść to wymierne korzyści i przyśpieszyć realizację marzeń o prowadzeniu odnoszącej sukcesy firmy.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email