Franczyza - czyli najlepiej rozwijający się polski rynek

Franczyza – czyli najlepiej rozwijający się polski rynek

Franczyza  to jeden ze sposobów na rozwój przedsiębiorczości, który cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Otwieramy własną firmę, ale działamy pod logo znanej sieci, która jest już znana na rynku. Na samym wstępie mamy coś, co jest na rynku znane, co ma swoich odbiorców, czego nie trzeba promować. Szukając inwestycji, na pewno dobrze sprawdzi się taki właśnie model. Idealnym tutaj przykładem jest sieć sklepów Żabka, która rozwija się z niezłą prędkością. Z miesiąca na miesiąc, powstają nowe sklepy w całej Polsce i każdego dnia odwiedzane są one przez dziesiątki klientów. Takie firmy, mają nowoczesne zaplecze logistyczne, mają dobre relacje z dostawcami, posiadają dobre fundamenty, a wszystko to prowadzi do jednego – do dużej szansy na to, że taki biznes okaże się być najlepszym rozwiązaniem.

Rośnie zarówno liczba franczyzobiorców, jak również i franczyzodawców. Franczyza w Polsce jest dziś jednym, dużym pracodawcą, który dał tysiącom ludzi pracę i możliwość zarobku, jednocześnie rozwijając się, jako firma, a nie osoba pracująca dla kogoś. Zazwyczaj franczyza wiąże się z małymi, rodzinnymi firmami, a więc jest to jedna z dróg drobnej przedsiębiorczości. Jedni kupują firmę, inni sprzedają firmę, jeszcze inni poszukują inwestora na rozwój swojej działalności, ale są też i takie osoby, które decydują się na franczyzę i zazwyczaj jest to najmniej ryzykowny sposób na to, by móc zarobić naprawdę dobre pieniądze.

Skąd taka popularność franczyzy?

Bo można być szefem, poprawiając swój status materialny. Zazwyczaj, prowadząc własną firmę, zarabia się więcej, niż będąc zatrudnionym u kogoś na etat, choć niewątpliwie wiąże się to z większą odpowiedzialnością i jeszcze większym nakładem pracy. Większość woli założyć firmę, która gwarantuje już bezpieczeństwo na start, oraz stosowne wsparcie, bowiem jest to zdecydowanie lepsze, niż rozpoczynanie wszystkiego od nowa i reklamowanie swojej firmy, by poznała ją jak największa grupa odbiorców. Serwis inwestycyjny jest takim miejscem, w którym można poznać wiele przydatnych informacji, mogących mieć wpływ na dalsze losy naszego zawodowego życia. Na takie rozwiązanie bardzo często decydują się osoby, które wcześniej pracowały w korporacjach, na trudnych stanowiskach, które były niedoceniane, które mimo ogromu obowiązków nie czerpały z pracy żadnej materialnej satysfakcji. Franczyza to jest więc sposobem na to, by móc zacząć działać na własną rękę, mając niemal od początku ugruntowaną pozycję na rynku.

Franczyzą, oczywiście, oprócz sieci Żabka, jest najbardziej znany każdemu McDonalds, bardzo dobrze znana firma W. Kruk, Zakłady Ceramiczne Bolesławiec, czy na przykład Victoria’ s Secret. Pomimo tego, że trudno jest w Polsce prowadzić własną działalność, bo nasz kraj nie jest przychylny małym przedsiębiorstwom, to jednak mając wizję na rozwój, mając doskonałą lokalizację, a do tego chęć do pracy, można tak naprawdę osiągnąć wszystko, na czym tylko nam zależy.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email