Grupy Aniołów, czyli inwestorzy-aniołowie

Grupy Aniołów, czyli inwestorzy-aniołowie

Coraz więcej inwestorów-aniołów decyduje się na przejście od standardowej grupy aniołów do platform internetowych, aby znaleźć kolejną inwestycję, ale czy są one warte ryzyka? Prosta odpowiedź brzmi: to zależy.

Grupy aniołów, czyli po prostu grupy inwestorów-aniołów, to grupy, które zbierają się regularnie, aby oceniać i inwestować w przedsiębiorstwa i startupy. Tak więc, grupy aniołów są idealnym miejscem dla doświadczonych inwestorów aniołów, którzy posiadają szeroką wiedzę na temat inwestowania, są skłonni inwestować duże sumy kapitału i są dość aktywni na arenie inwestycyjnej. Ale co z inwestorami aniołami bez tego kapitału inwestycyjnego czy wiedzy? Spójrz na niektóre statystyki, które wskazywały, że średnia inwestycja aniołów wynosi 39.000 dolarów w porównaniu z niedoświadczonymi aniołami, którzy inwestują około 28.000 dolarów. Zaskoczony? Naprawdę nie powinno być i to jest, gdzie platformy online stały się lepszym rozwiązaniem dla mniej doświadczonych.

Platformy internetowe stają się miejscem dla inwestorów-aniołów. Dla niedoświadczonych aniołów, platformy, które weryfikują potencjalne startupy są kluczowym punktem wyjścia. Platformy sprawdzają potencjalne inwestycje i wszystkie one są sprawdzane pod kątem prawnym. Ponadto inwestorzy mogą śledzić wszystkie swoje inwestycje na jednej platformie. Inwestorzy-aniołowie, którzy mogą nie posiadać wieloletniego know-how, są mniej aktywni i z pewnością nie chcą ryzykować swoich oszczędności życiowych, najprawdopodobniej znajdą swoje miejsce na takich platformach. Dlaczego? Po pierwsze, udane inwestowanie zajmuje dużo czasu. Większość inwestorów-aniołów nie ma czasu na sprawdzanie transakcji, przeprowadzanie due diligence, a następnie monitorowanie tych inwestycji w ich normalnych, codziennych działań.

Po drugie, wiele grup aniołów, które zostały utworzone w ciągu ostatnich kilku lat, ma mniej aktywnych członków i niewiele wspólnego z wymaganym doświadczeniem. Bez urazy dla grup aniołów, ponieważ istnieje wiele z nich z udokumentowanymi osiągnięciami, ale nie wszystkie. Dzięki platformom internetowym, aniołowie mogą śledzić sukcesy innych członków, przeglądać ich osiągnięcia i obserwować trendy.

Po trzecie, możliwości inwestycyjne nie zawsze są dostępne dla grup aniołów lub są szybko pozyskiwane  przez innych.  Jeśli jesteś aktywny i masz czas, możesz udać się do tych miejsc, aby odwiedzić potencjalnych członków startupu, w który zamierzasz zainwestować. Ale bądźmy szczerzy przez chwilę, dla mniej aktywnych członków, to jest nierealne, choćby ze względu na ograniczenia czasowe. Na pewno nie będziesz miał czasu, aby odwiedzić każdą potencjalną inwestycję i osobiście ją sprawdzić. W związku z tym, twoją najlepszą decyzją będzie udać się do platformy internetowej, aby znaleźć nowe możliwości inwestycyjne.

Potrzebujesz więcej informacji? Przejdź do bloga Gain Investors, aby przeczytać więcej wskazówek.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email