House flipping

House flipping

House flipping – czy to dobry pomysł na zyskowne inwestowanie?

Niskie oprocentowanie standardowych produktów inwestycyjnych doprowadziło do dużego zainteresowania rynkiem nieruchomości. Inwestorzy stosują różne strategie generowania zysku, w tym tzw. house flipping, który obecnie daje wiele możliwości zarabiania pieniędzy. Co to jest “house flipping”? Jakie są perspektywy zysku z szybkiego obrotu nieruchomościami? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na te pytania i wiele innych.


Jak działa house flipping?

Termin “house flipping” odnosi się do sposobu generowania dochodu z zakupu i szybkiego zakupu nieruchomości. Inwestor kupuje zaniedbane mieszkanie lub dom, który ma potencjał, dobrą lokalizację i może być w krótkim czasie gruntownie odnowiony lub odświeżony, wykonuje niezbędne prace, ozdabia go, a następnie sprzedaje z zyskiem. Aby jednak zmaksymalizować dochód, wyposażenie mieszkania sprowadza się do wyposażenia poszczególnych pomieszczeń tylko w niezbędne urządzenia i zastosowania zasad inscenizacji domowej do ich prezentacji.

Jak znaleźć miejsce odpowiednie do tzw. “flipa”?

Zysk inwestora zależy głównie od tego, czy znajdzie atrakcyjną nieruchomość. Co w tym kontekście oznacza atrakcyjność? Odnosi się do mieszkania lub domu, który idealnie powinien być zlokalizowany w odpowiedniej okolicy (w zależności od tego, czy jest to lokal mieszkalny czy handlowy, oznacza to coś innego). Nieruchomość do flipa nie musi mieć imponującego wyglądu, ale jej fundamenty i elementarne aspekty, takie jak ściany, instalacje i podłogi, muszą być w stanie, który nie wymaga gruntownego remontu, ponieważ jest to najdroższa i najbardziej pracochłonna część przebudowy. Co więcej, powinien on być wykonany po wystarczająco niskiej cenie. Nie każde mieszkanie lub dom nadaje się do flipa. Zasada jest prosta – aby zarobić osoba potrzebuje zaniedbanego mieszkania lub domu do remontu lub odświeżenia, który ma potencjał sprzedaży. Ludzie, którzy czerpią zyski z nieruchomości muszą być systematyczni i cierpliwi oraz mieć dużo środków finansowych i czasu.

Ile można zarobić na remoncie domu?

Czy można dobrze zarobić na flipie? Jeśli spojrzeć na wyniki finansowe ludzi, którzy robią to profesjonalnie, osiągają roczną stopę zwrotu nawet do 150%. Aby jednak móc wykazać się imponującą rentownością takich inwestycji, potrzebujesz doświadczenia i wiedzy. Każda inwestycja jest inna, a inwestor musi być przygotowany na nieprzewidziane wydatki, które pojawią się nawet podczas remontu. Podstawą jest oczywiście wyliczenie kosztów i potencjalnych zysków, a także dużo cierpliwości.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email