Inwestowanie w nowe firmy prowadzone przez kobiety

Inwestowanie w nowe firmy prowadzone przez kobiety

Inwestowanie w nowe firmy prowadzone przez kobiety

Inwestowanie w kobiety-przedsiębiorców.

Zespół Gain Investors

Dlaczego warto inwestować w start-up prowadzony przez kobiety? Najważniejsze jest to, że kobiety-przedsiębiorcy i startupy zazwyczaj mają trudniej znaleźć kapitał niż ich męscy odpowiednicy. Dlaczego tak się dzieje, oto kilka przyczyn:

1. Kobiety mają tendencję do rozpoczynania swoich działań w małych firmach, które dopiero zaczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Pomijają firmy, które nastawione są na szybki rozwój.

2. Kobiece sieci społecznościowe rzadziej obejmują mężczyzn, którzy są inwestorami kapitału podwyższonego ryzyka, ponieważ kobiety mają tendencję do nawiązywania kontaktów towarzyskich z innymi kobietami. W tych grupach jest mniej prawdopodobne, że znajdziemy kobiety z kapitałem podwyższonego ryzyka ze względu na niewielki odsetek kobiet inwestujących na świecie.

3. Kobiety prowadziły przedsiębiorstwa, które mogą być postrzegane jako inwestycje o podwyższonym ryzyku związane z nimi ze względu na fakt, że ogólnie rzecz biorąc, WLB odnotowują niższy wzrost i rentowność, głównie ze względu na ograniczony dostęp do finansowania.

Wszystkie te powody zostały znalezione w badaniach naukowych i skutkują zamkniętym kręgiem; nie oznacza to jednak, że inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka i inwestorzy aniołowie nie powinni ponownie rozważać biznesu prowadzonego przez kobiety.

Fakty inwestycyjne

Na początek, spójrz na pewne informacje, które nadają cel temu artykułowi.

– Tylko trzy procent amerykańskiego kapitału podwyższonego ryzyka trafia do firm z kobietami będącymi dyrektorami generalnymi. Oznaka potencjalnego uprzedzenia i nieprawidłowości w funkcjonowaniu rynku. Samotny, to daje mnóstwo możliwości do wykorzystania.

– WLB mogą odnieść sukces. The Muse, strona wyszukiwania pracy, jest tylko jednym z przykładów żeńskich startupów, które były wspierane przez męskich inwestorów.

– W oparciu o badania, firmy kapitału podwyższonego ryzyka, które zainwestowały w kobiety-przedsiębiorców, osiągają lepsze wyniki.

– Młode kobiety są zazwyczaj predyktorem tego, co zacznie się dziać na rynku. Kobiety zazwyczaj wiedzą, czego chcą inne kobiety (oczywiście są mężczyźni, którzy stworzyli produkty dla kobiet i również zaspokajali potrzeby tego rynku).

– Analiza przeprowadzona przez fundusz zalążkowy dotycząca 10 lat inwestycji ujawniła ważne ustalenie: “Założycielki osiągają lepsze wyniki niż ich rówieśnicy”. W przypadku tego funduszu firmy, w których założycielka uzyskała 63% lepsze wyniki niż wszystkie zespoły męskie. W rzeczywistości trzy zespoły z 10 najlepszych inwestycji miały co najmniej jedną założycielkę.

Firmy z kobietami na stanowiskach kierowniczych radzą sobie lepiej

Firmy, w których kobiety zajmowały stanowiska kierownicze, radziły sobie lepiej niż wszyscy ich męscy odpowiednicy. Dlaczego tak jest? Możemy tu przez minutę spekulować, że lepsze wyniki mogą wynikać z efektywnych umiejętności kobiet w zakresie zarządzania czasem i ich zdolności do osiągania celów. Na przykład portfolio Kevina O’Leary’ego, które obejmuje firmy prowadzone przez kobiety, pokazało, że kobiety osiągnęły swoje cele przez 90 procent czasu (w porównaniu z 65% w przypadku swoich męskich odpowiedników).

Ponadto, różne zespoły biznesowe, w skład których wchodzą mniejszości i kobiety, kwestionują stare sposoby myślenia, częściej analizują fakty, wprowadzają więcej innowacji i osiągnęły lepsze wyniki. Badania, takie jak eksperymenty przeprowadzone w Teksasie i Singapurze, wykazały, że różne zespoły były bardziej dokładne w swoich przewidywaniach. W jednym konkretnym badaniu różne zespoły były o 58% bardziej skłonne do prawidłowego wyceniania akcji w porównaniu z ich niezróżnicowanymi odpowiednikami.

Co z innowacyjnością? Przyjrzano się dwóm niezależnym badaniom. Jedno z przeprowadzonych w Hiszpanii pokazało, że firmy z kobietami częściej wprowadzają innowacje na rynek. Drugie, przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, przyniosły podobne wyniki. Innowacyjne produkty pomagają firmom zachować konkurencyjność, na co powinien zwracać uwagę każdy inwestor decydując o tym, czy inwestować w określonych przedsiębiorców, małe firmy czy startupy.

Kobiety potrzebują wsparcia innych kobiet inwestujących.

Najważniejsze jest to, że kiedy kobiety inwestują kapitał podwyższonego ryzyka w nowo powstające firmy kierowane przez kobiety, prawdopodobieństwo powodzenia projektu jest o 21% większe. Problem? We wstępnych ustaleniach Travis Winstanley stwierdził, że tylko co szósty inwestor w brytyjskiej społeczności inwestycyjnej to kobieta. W Stanach Zjednoczonych liczba ta jest tylko nieznacznie wyższa, gdzie 19,4% inwestorów-aniołów to kobiety (wyniki za rok 2013). Przy tak małej liczbie kobiet, które są uważane za inwestorów-aniołów, inwestorów typu venture capital i tym podobnych, start-upy prowadzone przez kobiety mają trudniej znaleźć odpowiedniego inwestora.

Inne badania wykazały jeden z powodów niskiej liczby kobiet inwestujących: większość kobiet nie inwestuje swoich pieniędzy w akcje lub udziały, czasami inwestuje w nieruchomości, ale głównie w fundusze pieniężne. Ale nie denerwuj się, to powoli zaczyna się zmieniać.

Jedna z grup inwestycyjnych, Golden Seeds, koncentruje się na inwestowaniu w projekty WLB na wczesnym etapie rozwoju. Co miesiąc odbywają się otwarte spotkania, na których WLB spotykają się osobiście z inwestorem. Inwestor dokonuje przeglądu projektu i przekazuje informacje zwrotne na temat tego, czy WLB jest gotowy do finansowania, czy też nie. Spółka zainwestowała w WLB ponad 90 mln USD.

Kobiety muszą pamiętać, że nie muszą być bogate, by móc inwestować. Dzięki nowym zasadom inwestowania, prawie każdy może zainwestować nawet niewielką część swoich zarobków. Kobiety już przekazują datki na cele charytatywne, więc dlaczego nie podjąć ryzyka (wykształconego) i nie zainwestować w kogoś, kto może mieć większy wpływ na nasze życie i uzyskać zwrot z inwestycji? Opcja “zabić dwa ptaki jednym kamieniem”.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email