Jak napisać ogłoszenie, która przekona inwestora? - Instrukcje krok po kroku...

Jak napisać ogłoszenie, która przekona inwestora? – Instrukcje krok po kroku…

Obecnie rynki biznesowe na całym świecie przechodzą przez dość trudne czasy. Świat biznesu w obliczu globalnej pandemii jest bardziej nieprzewidywalny niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego tak wielu przedsiębiorców szuka teraz wsparcia finansowego A najłatwiejszą opcją znalezienia inwestora jest umieszczenie ogłoszeń na portalach takich jak GainInvestors. Na szczęście, dziś dostarczamy Wam wiedzę, jak napisać ogłoszenie, która przekona inwestora.

Pierwszy krok: Nagłówek, czyli jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie

Jak wszyscy wiemy, masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, i dotyczy to również ogłoszeń biznesowych. Dlatego jednym z najważniejszych elementów oferty biznesowej jest chwytliwy i niezapomniany nagłówek. Jak widać, na Gaininvestors.pl można zauważyć setki ogłoszeń o rozpoczęciu działalności gospodarczej, które szukają potencjalnych inwestorówWięc jak stworzyć taką, która przyciągnie wzrok? Prawidłowo skonstruowany nagłówek powinien zawierać informacje o charakterze działalności firmy, najlepiej sformułowane w zabawny i ciekawy sposób, ale z pewnością nie może zawierać zbyt skomplikowanych metafor, gdyż zbyt złożony tekst może zniechęcić potencjalnego inwestora.

Drugi krok: Opis projektu, czyli podkreślenie najsilniejszych stron Twojej firmy, ale z punktu widzenia potencjalnego inwestora

W tej części najważniejsze jest przedstawienie korzyści dla potencjalnego inwestora wynikających z wkładu finansowego w Wasz projekt, innymi słowy, mówienie językiem korzyści. Nie zapomnij wyjaśnić swojego pomysłu i wskazać grupę docelową, do której zwracasz się ze swoimi usługami lub produktami.  W tym momencie nie warto owijać w bawełnę i nie doceniać kwoty potrzebnej do rozwoju Twojego biznesu, najbardziej liczą się fakty i liczby. W tekście należy również zamieścić informacje na temat tego, co dokładnie planujesz wydać na każdym etapie rozwoju firmy. Oprócz tego należy jasno przedstawić zalety swojego pomysłu i realne prognozy wzrostu oparte na danych.

Krok trzeci: Prezentacja wizualna, czylijak zaprezentować swój pomysł w zachęcający sposób.

W dobie internetu wszyscy powoli stajemy się wizualizatorami, staraj się więc nie przesadzać z ilością tekstu w Twojej ofercie, ale sprawić, aby był on wizualnie atrakcyjny. Jak to zrobić? Sformułuj krótkie i zrozumiałe zdania, a poniższe punkty umieść w osobnych akapitach. Dzięki temu tekst nie pojawi się jako zbyt trudny i zbyt długi do czytania, co z kolei spowoduje, że dotrze do większej liczby potencjalnych inwestorów. Co jeszcze? Oczywiście, nie można zapomnieć o zdjęciach, wykresach i grafice związanej z Twoim pomysłem na biznes. Im są one bardziej atrakcyjne, tym większa jest szansa, że ktoś zdecyduje się zatrzymać i zapoznać z Twoją ofertą.

Przestrzeganie powyższych zasad podczas tworzenia ogłoszenia na Gaininvestors.pl znacznie zwiększy Wasze szanse na znalezienie inwestora, dlatego radzimy mieć je na uwadze. 

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email