Kilka słów o organizacjach zrzeszających inwestorów

Kilka słów o organizacjach zrzeszających inwestorów

Powszechnie wiadomo, że nieznajomość prawa szkodzi i może mieć wymierne skutki, konsekwencje dla inwestorów i biznesmenów. Niestety jednak, sama wiedza o 

przepisach czasem nie wystarczają, by chronić swoje inwestycje. Możesz też potrzebować aktywnej postawy i ochrony. Chociaż rządy i wyspecjalizowane instytucje każdego kraju strzegą porządku na rynkach kapitałowych, nadal jest wiele przypadków niewłaściwego administrowania.

Ochrona praw inwestorów indywidualnych na rynku kapitałowym to zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Co prawda, jest to niezwykle trudne do skutecznego zwalczania tych, którzy mają znacznie większe środki finansowe niż Twoje własne. Jednakże, działając wspólnie w większej grupie, inwestorzy mogą rozłożyć koszty środków ochrony między sobą i często znacząco minimalizują ryzyko i skutecznie chronią swoje inwestycje. Bardzo ważne jest, aby dołączyć do stowarzyszeń, które zapewniają bezpieczeństwo inwestorom i firmom inwestycyjnym. Obywatel dowolnego kraju UE może zostać członkiem co najmniej dwóch takich organizacji. Pierwsza z nich to instytucja działająca na skalę krajową i zapewniająca inwestorowi bezpieczeństwo, które gwarantuje zgodność wszystkich podmiotów w transakcji inwestycyjnej z przepisami prawa systemu danego kraju. Przedsiębiorca, który ma pomysł na dokonanie swojej pierwszej inwestycji, np. kupno spółki, może również dołączyć do jednej z grup zrzeszających inwestorów działających na terenie Europy – Europejscy Inwestorami lub Euroinvestorzy. Obywatele australijscy mogą korzystać z obiektów oferowanych przez takie stowarzyszenie jak Australian Association of Angel Investors, natomiast obywatele Azji – Azjatyckie Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonych i Odpowiedzialnych Inwestycji w Azji. Amerykańskie Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonych i Odpowiedzialnych Inwestycji w Azji .


Inwestorzy indywidualni zapewniają bezpieczeństwo biznesmenom korzystającym z możliwości biznesowych na amerykańskim rynku. Dla inwestorów chcących kupić firmę, która działa na innych kontynentach, która już posiada inwestycje w innych krajach jest Światowa Federacja Inwestorów. Będąc członkiem jednej z organizacji inwestorskich będziesz miał pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa Twojego biznesu, Twojego profesjonalnego wizerunku i wiarygodności. Ponadto, poprzez przynależność do tego typu 
instytucji, poszerzasz swoją bazę kontaktów o doświadczonych ludzi z branży, których 
wiedzę i doświadczenie możesz wykorzystać. Jeśli znajdziesz odpowiedniego mentora, istnieje szansa, że taka osoba da ci wgląd w rzeczywistość Twojego zawodu i dostarczy ci wiedzy o tym, jak znaleźć inwestorów, kiedy sprzedać firmę lub ocenić, jakie są możliwości inwestycyjne warte Twojego czasu.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email