Aby widzieć dane kontaktowe ogłoszeniodawcy, musisz wnieść jednorazową opłatę rejestracyjną 4.99 PLN.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować konto.

Data wystawienia: 00:45, 17.11.2019Numer ogłoszenia: 400

Poszukuję inwestora zainteresowanego produkcją BIO-żywności certyfikowanej

Szczecin, Poland

Czym jest pomysł / biznes i do kogo jest skierowany?

Od 37 lat prowadzę firmę handlowo-produkcyjną w branży spożywczej. Od 2000 roku rozwijałem i nadal rozwijam temat produkcji ekologicznej certyfikowanej. Certyfikat ekologiczny moja firma uzyskała w 2004 roku kiedy rynek BIO był w Polsce jeszcze w powijakach. Wystarczyło wtedy produkować wyroby w niewielkiej skali aby być zauważonym. Nasza firma bazowała głównie na produkcji rzemieślniczej piekarniczo-cukierniczej a w handlu na dobrej współpracy z podobnymi podmiotami w branży tak producentami jak i odbiorcami towaru. Wypracowaliśmy wiele ciekawych produktów i zdobyliśmy doświadczenie w różnych kanałach dystrybucji towarów BIO i tradycyjnych tak w kraju jak i za granicą. W chwili obecnej barierą naszego rozwoju jest zbyt mała (w stosunku do potrzeb rynku) skala naszej produkcji a jednocześnie zbyt wysoki koszt wyrobów produkowanych rzemieślniczo. Problem ten częściowo udało się rozwiązać pozycjonując nasze wyroby jako rękodzielnicze sprzedawane w Niemczech (firma jest tylko 10 km od granicy niemieckiej), ale rosnące szybko płace i trudności na rynku pracy wskazują na inne rozwiązania bazujące na mechanizacji produkcji. Jako jedyni właściciele ja i moja żona osiągneliśmy już wiek emerytalny i nie mamy motywacji do kolejnych niemałych inwestycji tym bardziej, że brak nam następców do prowadzenia firmy. W związku z tym poszukujemy osobę lub osoby zainteresowane inwestowaniem w branżę z ewentualnym wykorzystaniem naszych wieloletnich doświadczeń i koneksji. Ze swej strony deklarujemy pomoc w przejęciu i dalszym prowadzeniu przedsięwzięcia oczywiście w miarę naszych fizycznych możliwości. Oczekujemy rzetelnych i uczciwych propozycji nie stawiając wstępnych warunków zainteresowanym.

W jaki sposób pomysł / biznes ma zarabiać?

W chwili obecnej produkujemy ponad dwieście wyrobów naturalnych i z certyfikatem BIO i dystrybuujemy je w sześciu kanałach dystrybucyjnych. Poprzez największego dystrybutora produktów ekologicznych w Polsce - BIO-Planet, nasze produkty są sprzedawane na terenie całego kraju. Sami bezpośrednio z naszej firmy zaopatrujemy kilkadziesiąt sklepów, głównie małych, ponieważ na dużych graczy nie mamy odpowiednich mocy produkcyjnych. Rynek produktów BIO rośnie o kilkanaście procent rocznie i coraz bardziej ten wzrost się odbywa poprzez dużych graczy. Większość naszych produktów to produkty pierwszej potrzeby, poszukiwane na rynku. Przy odpowiedniej skali produkcji - też kosztach wytwarzania- dobrej jakości i odpowiednim marketingu zyski są gwarantowane, tym bardziej, że mamy dużo zapytań z za granicy.

Na jakim etapie pomysł / biznes jest obecnie?

Firma jest z tradycjami a początki to rok 1963. Mamy dobrą opinię a nasze wyroby są cenione. Pracujemy codziennie na trzy zmiany aby zaspokoić naszych klientów. Posiadamy własne budynki, także takie do szybkiego przystosowania na większą produkcję. Zwrot z inwestycji może być prawie natychmiastowy w zależności od decyzji w który segment działalności zainwestować w pierwszej kolejności, a gotowych propozycji może być kilkanaście. Przy tak dynamicznie rozwijającym się rynku produktów BIO i naturalnych górny pułap inwestycji trudno przeszacować.

Czego potrzebujesz?

Potrzebujemy trochę odpocząć z przeświadczeniem, że nasza wieloletnia praca miała jakiś sens i komuś się przydała. Mam tu na myśli tak klientów, pracowników jak i przyszłych liderów przedsięwzięcia.

400 000,00 USD

Wyślij wiadomość

Musisz się zalogować, aby wysłać wiadomość.

Zaloguj się