Data wystawienia: 08:26, 01.04.2020Numer ogłoszenia: 1878

Skup i prowadzenie roszczeń odszkodowawczych z polis OC sprawcy

Wrocław, Polska

Czym jest pomysł / biznes i do kogo jest skierowany?

Skup oraz prowadzenie szkód majątkowych z polis OC sprawcy. Prowadzenie w sądzie również w miarę możliwości (dokładna selekcja bezpiecznych spraw) roszczeń z tytułu wynajmu pojazdu zastępczego z polisy OC sprawcy.

W jaki sposób pomysł / biznes ma zarabiać?

Skupowanie roszczeń za 40-60% wartości przedmiotu sporu. Po przekazaniu sprawy do sądu wyrok może się uprawomocnić nawet już po 4 miesiącach, lub może być zaproponowana ugoda ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego i wtedy bez ryzyka można zawrzeć porozumienie odzyskując kapitał plus zarobek z kwoty głównej (powiększonej o odsetki i poniesione koszty), ale pomniejszony o wartość ugody.

Na jakim etapie pomysł / biznes jest obecnie?

Kieruję zaledwie jakieś 2-6 sprawa na miesiąc do sądu, z powodu braku kapitału. Większość roszczeń odsprzedaję za wspomniane 40-60%, a wolałbym każdą opłacalną sprawę prowadzić z inwestorem/wspólnikiem. W grę wchodzi ewentualne założenie spółki. Aktualnie robię to na jednoosobowej działalności gospodarczej i możemy również rozliczać się fakturami na podstawie zawartej umowy.

Czego potrzebujesz?

Kapitału, ale również otwarty jestem na nowe pomysły pozyskiwania klientów/spraw, lub innych rozwiązań. Jeśli ktoś zaproponowałby odpowiednią kwotę, to jestem skłonny za dobry procent sprzedawać wszystkie roszczenia, gdyż po odjęciu zarobku wspólnika, może wyjść bardzo zbliżona kwota, a nie ma wtedy z mojej strony potrzeby oczekiwania na rezultat.

Wyślij wiadomość

Musisz się zalogować, aby wysłać wiadomość.

Zaloguj się