Data wystawienia: 20:52, 30.01.2020Numer ogłoszenia: 872

Szukam inwestora do gry o tematyce tenisowej

Katowice, Polska

Czym jest pomysł / biznes i do kogo jest skierowany?

Według raportu przygotowanego przez firmę Newzoo, globalny rynek gier komputerowych wygeneruje w 2019 roku 152,1 miliarda dolarów przychodu, co przełoży się na wzrost na poziomie 9,6% względem roku 2018. Największym segmentem rynku pozostanie sektor gier mobilnych, którego globalny udział wyniesie 45% przy prognozowanym wzroście na poziomie 10,2%. Drugi pod względem wielkości będzie segment konsolowy, który ma stanowić 32% rynku. Drugi rok z rzędu utrzyma on najszybsze tempo wzrostu i powiększy się o 13,5%. Najmniejszym i najwolniej rosnącym sektorem pozostanie sektor gier na komputery osobiste. Jego udział wyniesie 23%, a prognozowany wzrost to 4%. Największym rynkiem krajowym w 2019 roku będzie rynek amerykański, który według prognoz ma wygenerować 36,9 miliarda dolarów przychodu. Na drugim miejscu znajdzie się rynek chiński, który wciąż odczuwa skutki ubiegłorocznej blokady rządowej na licencjonowanie nowych gier oraz podejmowanych działań na rzecz ograniczenia czasu spędzanego przed komputerem przez dzieci. Czołową piątkę zamykają Japonia, Korea Południowa oraz Niemcy. Polska plasuje się na 24 miejscu, a sprzedaż w naszym kraju ma wygenerować 596 milionów dolarów przychodu. Jeśli chodzi o regiony, to pomimo chińskiego spowolnienia, największy udział przypada Azji i krajom Pacyfiku - 47%. Na drugim miejscu plasuje się Ameryka Północna (26%), przed Europą, Bliskim Wschodem i Afryką (23%) oraz Ameryką Południową (4%).

W jaki sposób pomysł / biznes ma zarabiać?

Gra jest na zasadzie "free to play" ale są mikropłatności i zarabianie na oglądaniu reklam wewnątrz gry

Na jakim etapie pomysł / biznes jest obecnie?

Nasza Spółka ?PlayingLab? powstała z początkiem 2019 roku i obecnie jest na bardzo zaawansowanym etapie tworzenia pierwszej gry o nazwie ?Magnificent Tennis? (Free to play), która będzie dostępna na iOS, Android oraz w wersji na przeglądarki Dlaczego zdecydowaliśmy się na produkcje gry o tenisie ziemnym? Ponieważ tenis ziemny jest 5 najpopularniejszą dyscypliną sportową na święcie która ma 1 mld fanów. Sprawdziliśmy wszystkie gry na iOS, Android oraz na przeglądarki internetowe i możemy śmiało powiedzieć że nasza produkcja będzie wyróżniała się na tle innych, podobnych gier. Premiera gry planowana jest pod koniec lutego 2020. Gra w momencie premiery będzie dostępna w 9 najpopularniejszych językach, co też umożliwia nam szybką ekspansję na rynki transgraniczne.

Czego potrzebujesz?

Docelowo poszukujemy około 2.500.000 zł kapitału Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony w większym stopniu na marketing a w mniejszym na dalszy rozwój gry. Minimalna kwota inwestycji 50.000 zł. Inwestycja w formie pożyczki. Roczne oprocentowanie pożyczki od 5 do 10% ustalane indywidualnie. Umowa pożyczki podpisywana u notariusza. Po za zyskiem które wynika z rocznego oprocentowania pożyczki z inwestorem podpisywana jest też umowa która gwarantuje inwestorowi możliwość zakupu akcji spółki w przedsprzedaży po atrakcyjniejszej cenie niż ta która będzie w momencie debiutu spółki na NC czy Gpw.

900 000,00 USD

730 (pokaż numer)

Wyślij wiadomość