Pieniądze czy pomysł - co jest ważniejsze, jeśli chodzi o tworzenie dobrego biznesu?

Pieniądze czy pomysł – co jest ważniejsze, jeśli chodzi o tworzenie dobrego biznesu?

Obecnie, w przeciwieństwie do poprzednich lat, prawie każdy może stać się przedsiębiorcą odnoszącym sukcesy. W krajach kapitalistycznych, zwłaszcza tych charakteryzujących się znacznymi zasobami finansowymi i trwałą sytuacją polityczną i gospodarczą, przejście od pracownika etatowego do właściciela firmy może być stosunkowo krótkie. Nie jest to łatwa droga i w tym celu potrzebna jest motywacja, wiedza, pieniądze i na pewno odpowiedni pomysł. Chociaż wiedza i motywacja są tu niezbędne i raczej niepodważalne wartości, to jednak, jeśli chodzi o pomysły i pieniądze, sprawa staje się bardziej złożona. Spór o to, co jest ważniejsze i czy możliwe jest stworzenie i utrzymanie popularnego i zyskownego biznesu bez jednego czy drugiego trwa od wielu lat, a odpowiedzi na te pytania są niejednoznaczne. Poniżej postaramy się do pewnego stopnia rozwikłać ten temat.

Biznes bez wyjątkowego pomysłu, ale z zasobami finansowymi


Przy znacznych zasobach kapitałowych, ale bez pomysłu na biznes, nie znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia, a to z pewnością nie wyklucza możliwości odniesienia sukcesu jako przedsiębiorca, można nawet zaryzykować stwierdzenie czegoś przeciwnego. Posiadając dodatkowy kapitał, który można zainwestować, można stać się zarówno inwestorem jak i akcjonariuszem oraz partnerem biznesowym obiecującego przedsiębiorstwa i aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym firmy. W Internecie istnieje wiele portali i stron internetowych, na których można łatwo zainwestować w jakiś pomysł, jeśli go brakuje. Gdy masz znaczny kapitał, możesz zatrudnić odpowiednie osoby, które zlecą Ci analizę rynku i wszelkie inne sprawy związane z przyszłą firmą – może nie potrzebujesz innowacyjnego pomysłu, czasem wystarczy znaleźć nisze rynkowe.

Biznes z unikalnym pomysłem, ale bez środków finansowych


Również w tym przypadku, po włożeniu niezbędnych wysiłków i czasu, istnieje szansa na odniesienie sukcesu w dziedzinie przedsiębiorczości. Jeśli masz innowacyjny pomysł, ale nie masz środków finansowych, nie jesteś w żadnym wypadku na straconej pozycji. Tak długo, jak Twój pomysł jest rzeczywiście dobry, możesz go zaprezentować za pośrednictwem portali internetowych zaprojektowanych w celu ułatwienia startupom, a tym samym zorganizowania brakujących funduszy lub inwestorów. Poza tą skuteczną opcją, jako młody przedsiębiorca z pewnością masz prawo do wielu ulg podatkowych lub dotacji. Wystarczy zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez dany kraj, aby znaleźć pieniądze.

Odpowiedź na pytanie, co jest ważniejsze z punktu widzenia biznesu, pomysł czy pieniądze, jest więc niejednoznaczna. Żeby prowadzić firmę, na pewno trzeba trochę obu tych rzeczy, ale to nie znaczy, że trzeba je mieć od początku. Można je znaleźć. Jedyną ważną rzeczą jest posiadanie chęci i czasu.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email