Pozyskiwanie pieniędzy na start i rozwój - czyli jak znaleźć inwestora i przekonać go do siebie?

Pozyskiwanie pieniędzy na start i rozwój – czyli jak znaleźć inwestora i przekonać go do siebie?

Znalezienie inwestora to wyjątkowo trudne zadanie, choć oczywiście nie niemożliwe. Bardzo często przecież na początku przygody z własnym biznesem brakuje środków na jego odpowiednie rozwinięcie, czy też nagły, dynamiczny rozwój przeszedł oczekiwania i konieczne są dodatkowe środki. Skąd wziąć zatem potrzebne fundusze? Nie zawsze można lub chce się liczyć na oferty kredytowe. Wtedy właśnie każdy właściciel, szukając rozwiązania wypowiada między innymi to zdanie:“szukam inwestora”


Poszukuję inwestora? i co dalej? Sprawa nie jest wcale prosta, bo pozyskanie odpowiedniego inwestora zajmuje niestety trochę czasu i warto do tej procedury odpowiednio wcześniej się przygotować. Warto pamiętać, by od samego początku prowadzenia własnej firmy rozglądać się za odpowiednimi organami, których interesuje finansowanie firm. W momencie, w którym je znajdziemy dobrze jest zadbać o rozwinięcie i podtrzymanie dobrych relacji. Warto też na bieżąco informować dane organizacje o naszych planach, ich realizacji i rozwoju firmy. Dzięki takim działaniom łatwiej będzie nam negocjować i szybciej sfinalizujemy całą procedurę, gdy będzie to konieczne, bo inwestor będzie nas znał.

Nie zawsze jednak, w natłoku spraw związanych z rozwijaniem swojej działalności udaje się znaleźć inwestorów zawczasu. Wtedy konieczne jest rozpoczęcie poszukiwań samodzielnie. Tu pomogą internetowe portale z ogłoszeniami typu “?zainwestuję w biznes?”. Konieczne może okazać się zaangażowanie firmy doradczej, która wesprze nas w tym procesie.

Jak przekonać do siebie inwestora, który planuje finansowanie firm? Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że jak to zwykle bywa między ludźmi – musi zaiskrzyć. Zatem pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i konieczne będzie solidne przygotowanie się. Trzeba więc uporządkować sprawy finansowe firmy, stworzyć, nawet bardzo prosty, system raportowania oraz zaplanować strategię rozwoju firmy. Dobrze też odpowiednio przedstawić zespół i jego wszystkie kompetencje. Oczywiście nie można zapomnieć o zagrożeniach, trudnościach czy braku jakiś umiejętności. Chodzi o to, by przedstawić sytuację całościowo, prawdziwie, koncentrując się nie tylko na mocnych ale i słabych stronach. Prezentując firmę pamiętajmy też, by nie zgubić tego co najcenniejsze – pokażmy naszą motywację, determinację i zaangażowanie!

Zatem ? jak znaleźć inwestora? ? Bądźmy profesjonalni, pewni i dobrze przygotowani. Korzystajmy z łatwo dostępnych rozwiązań, jakimi są min. odpowiednie portale ogłoszeniowe dla przedsiębiorców. Kontaktujmy się sprawnie, piszmy konkretnie, zadbajmy też o dobry marketing. Jednym słowem – pokażmy się z jak najlepszej strony!

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email