Spis inwestorów, czyli niebiańska lista

Spis inwestorów, czyli niebiańska lista

Pomysł na własny biznes, na innowacyjne odkrycie, na niecodzienne usługi czy unikatowy produkt, to codzienność bardzo wielu ludzi. Dobre pomysłu rodzą się każdego dnia i mogą być początkiem niesamowitej przygody i drogą do osiągnięcia prawdziwego sukcesu. Jednakże, nie jest to łatwy proces. Rozkręcenie swojej firmy, wiąże się z koniecznością posiadanie odpowiednich środków, które nie zawsze są w posiadaniu danej osoby.

Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z realizacji marzeń i zaprzepaścić swoje życiowe szanse. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości zewnętrznego finansowania, a wśród nich coraz popularniejszy spis inwestorów, którzy to chcą pomóc wkroczyć w niełatwy, ale bardzo satysfakcjonujący świat biznesu.

Spis inwestorów, czyli kogo?

Tajemniczo brzmiący spis inwestorów, to lista osób, które pragną wyłożyć środki na otwarcie konkretnej firmy. Są to tak zwani aniołowie biznesu, którzy oferują swojej wsparcie, dla osób, które go potrzebują. Wygląda to bardzo altruistycznie, ale w rzeczywistości obie strony zyskują w tej transakcji. Aniołowie, osiągnęli już swój sukces i teraz pragną umożliwić osiągniecie go komuś innemu. Jednakże, nie robią tego za darmo, w zamian za pozyskane środki, młodzi przedsiębiorcy muszą oddać cześć udziałów swojemu dobroczyńcy. Dlatego też, zanim rozpocznie się współpracę z danym aniołem, warto dobrze przeanalizować dostępny spis inwestorów, aby udać się do osób, które będą skłonne zaryzykować i zainwestować.

Sieć aniołów biznesu

Na rynku można znaleźć kilku inwestorów, którzy działają na własna rękę, ale należy to do rzadkości. Spis inwestorów jest niezwykle obszerny, ale każdy inwestor jest bezpośrednio związany z jakąś siecią. Zrzeszenie w grupy pozwala na większe dopasowanie i łatwiejsze odnalezienie najlepszego przedsiębiorcy. Sieci Aniołów Biznesu, najczęściej są tworzone tematycznie. Jasno określają oni zakres branż, którymi się interesują, a także posiadają podobne wytyczne, jakie musi spełnić dany pomysłodawca, aby mógł ubiegać się o pomoc danego Anioła.

Konieczny jest dobry biznes plan

Spis inwestorów to spis ludzi, dla których liczą się mierzalne efekty. Dlatego też, konieczne jest przekonanie ich o powodzeniu swojego biznesu. Osoby, które postanowiły, że ich nazwisko pojawi się w spisie inwestorów, chcą zyskać na swoim kontrakcie, ponieważ są oni nakierowani na zysk. Dobry biznes plan to podstawa, musi być stworzony w taki sposób, aby zaciekawić, zaintrygować, a także ukazać szanse na rozwój firmy i realny zwrot z inwestycji.

Koniec nowym początkiem

Współpraca z Aniołami Biznesu trwa kilka lat, maksymalnie 7, po tym czasie następuje sprzedaż udziałów danego przedsiębiorcy. Możliwość odkupienia należy także do pomysłodawcy, który może uzyskać 100% decyzyjności w swojej firmie. Jednakże, rezygnacja Anioła, nie oznacza że opuszcza on spis inwestorów. Jest on nadal aktywny, co więcej może on jednocześnie finansować kilka projektów, wszystko zależy od jego zasobności i zainteresowania. Jak wiadomo, wszystko to biznes, który musi się opłacać, chociaż aniołowie biznesu bardzo często ryzykują i nigdy nie maja pewności, że dany plan jest idealny i z pewnością przyniesie zakładane zyski.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email