Szukam inwestora - od czego zacząć?

Szukam inwestora – od czego zacząć?

Bez względu na to, czy jesteś młodym przedsiębiorcą, który dopiero szuka swojej drogi i bada możliwości rozwoju zawodowego, ale masz już pomysł na biznes, czy też pracujesz na etacie i chciałbyś wreszcie zacząć działać na własny rachunek, na pewno rozglądasz się za potencjalnymi inwestorami. Rozpoczęcie własnej firmy to ekscytujący czas, ale ważne jest, aby pamiętać, że fundusze na rozpoczęcie działalności nie muszą pochodzić wyłącznie od Ciebie jako założyciela lub z normalnego kredytu bankowego, istnieją inne opcje. W końcu niewielu biznesmenów ma do dyspozycji wystarczający kapitał i trzeba jakoś rozkręcić i rozwinąć biznes, a to właśnie wtedy z pomocą przychodzą inwestorzy i partnerzy biznesowi. Ale gdzie ich znaleźć? Gdzie szukać, aby mieć pewność, że trafia się tylko na rzetelne i bezpieczne oferty współpracy? Dostrzegając duże zapotrzebowanie na tego typu informacje, postanowiliśmy podsunąć Ci kilka pomysłów.

Media społecznościowe jako sposób na pozyskanie potencjalnych inwestorów

Media społecznościowe mogą być Twoim najlepszym przyjacielem jako początkującego przedsiębiorcy, który chce sprawdzić się na rynku, zyskać popularność i pozyskać inwestorów. Dzięki nim bardzo łatwo zostać odkrytym i jest to stale jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na dotarcie do innych ludzi biznesu. Profile w mediach społecznościowych oferują wiele możliwości, ale nie gwarantują, że propozycje są prawdziwe, dlatego zalecamy podchodzić do nich z ostrożnością i sprawdzać, na ile są autentyczne i bezpieczne. Dlatego w poszukiwaniu inwestorów sugerujemy korzystanie z profesjonalnych portali takich jak LinkedIn, a nie Facebook czy Instagram. To zdecydowanie zwiększy Twoje szanse. Bezpośrednie wiadomości mogą być również potężnym narzędziem do zawierania nowych kontraktów biznesowych. Jeśli uda Ci się dotrzeć do profili społecznościowych dobrze dobranych inwestorów, może wystarczyć tylko jedna świetna wiadomość, aby zdobyć kapitał, którego potrzebuje Twój start-up.

Portale ogłoszeniowe dedykowane do łączenia ludzi biznesu

Niby oczywiste, ale wciąż wiele osób zapomina, jak wiele możliwości daje nam Internet, dlatego szukając inwestorów, polecamy rejestrowanie się na portalach mających na celu tworzenie społeczności ludzi biznesu. Doskonałym przykładem takiej platformy jest serwis Gaininvestors, który nie tylko łączy przedsiębiorców, ale również pozwala na przydzielanie ofert zarówno osobom poszukującym inwestorów, jak i biznesmenom poszukującym nowych inwestycji. Na stronie znajdziesz tysiące ofert od ludzi z całego świata!  A najlepsze jest to, że na stronie znajdują się tylko sprawdzone oferty i prawdziwe profile! Dlatego, jeśli szukasz inwestora, to najwyższy czas, aby zarejestrować się na Gaininvestors i umieścić swoje ogłoszenie. Po tym, jesteś tylko jeden krok od znalezienia partnera biznesowego lub inwestora dla swojej firmy. Dzięki portalom takim jak ten, każdy może stać się odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą.

Zapytaj przyjaciół i rodzinę

Jeśli nie masz szczęścia w kontaktach z nieznajomymi, zwróć się o pomoc do przyjaciół, rodziny lub byłych współpracowników. Istnieje duża szansa, że któryś z nich dostrzeże Twój potencjał! A jeśli tak, to przynajmniej będziesz miał pewność, że Cię nie oszukają, a jeśli tak, to przynajmniej będziesz wiedział, gdzie ich szukać.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email