W co inwestować w 2021 roku - prognozy i rekomendacje

W co inwestować w 2021 roku – prognozy i rekomendacje

Kryzys gospodarczy i zawirowania w biznesie na całym świecie w 2020 roku nie powstrzymały wielu przedsiębiorców przed inwestowaniem i czerpaniem zysków na giełdzie. Niewątpliwie był to jednak trudny rok dla wszystkich branż, a obecny z pewnością nie będzie dużo łatwiejszy, dlatego dobrze jest rozejrzeć się za planem awaryjnym i innymi źródłami dochodu. Jednym ze sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest oczywiście inwestowanie. Co prawda, może być ono ryzykowne, ale tylko wtedy, gdy nie wie się, w co inwestować, a o tym właśnie będziemy dziś rozmawiać. A więc, w co inwestować w 2021 roku?

Spółki internetowe

Rok 2020 nie okazał się szczególnie fatalny pod względem finansowym dla wszystkich sektorów. Niektóre z nich wręcz zatriumfowały. Które z nich? Zdecydowanie wszystkie te, które działają w Internecie. Mowa tu o firmach sprzedających produkty lub usługi z dostawą, ale także o wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach zajmujących się marketingiem, tworzeniem treści na strony internetowe i promocją w sieci. E-commerce jest zdecydowanie w czołówce, jeśli chodzi o przyszłościowe rozwiązania.

Waluty

Jak wiadomo, rynek walutowy przeszedł wiele zawirowań, ale mimo to warto się z nim odpowiednio zapoznać, bo może być całkiem opłacalny. Oprócz tradycyjnych walut, takich jak euro czy frank szwajcarski, najbardziej obiecującymi walutami są tak zwane kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Jeśli znajdziesz odpowiedni moment, możesz na nich zbić fortunę, nawet w czasach pandemii.

Banki i energia

Kandydatów do portfela warto szukać w sektorze bankowym. Jednym z kluczowych argumentów są niskie wyceny, które w dużej mierze są efektem tegorocznej przeceny. Duże spadki cen akcji w związku z oczekiwanym spowolnieniem gospodarczym oraz obniżki stóp procentowych sprowadziły wyceny banków do relatywnie atrakcyjnych poziomów. Do łask wróciły również spółki energetyczne. Ich postrzeganie poprawiło się po ujawnieniu planów zamykania kopalń i wydzielania aktywów węglowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że niezwykle popularne będą wszelkiego rodzaju spółki zajmujące się tworzeniem alternatywnych źródeł energii oraz wszystkim, co związane jest z minimalizacją odpadów. Ekologia to zdecydowanie gorący temat.

Medycyna

Oczywiście w przypadku pandemii najbardziej perspektywicznym sektorem jest medycyna. Dlatego warto inwestować we wszystkie firmy, które tworzą nowe metody leczenia chorób, nowe narzędzia medyczne, protezy i sztuczną inteligencję poprawiającą jakość leczenia.  Wszystko co związane z ułatwieniem pracy służby zdrowia jest obecnie na wagę złota!

Sztuczna inteligencja

Głównym zadaniem badań nad sztuczną inteligencją jest konstruowanie maszyn i programów komputerowych zdolnych do wykonywania wybranych funkcji umysłu i zmysłów człowieka, które nie poddają się algorytmizacji numerycznej. Tak czy inaczej, obecna rewolucja technologiczna, a w szczególności sztuczna inteligencja i jej zastosowania, to procesy znacznie bardziej dalekosiężne. Nowe rozwiązania znajdą zastosowanie w medycynie, produkcji, dystrybucji, finansach, edukacji, komunikacji, wojsku i wielu innych dziedzinach. Właśnie dlatego jest to jedna z najlepszych opcji do inwestowania w 2021 roku.

Skomentuj:
Komentarz
Name
Email